Dvojnásobná kapacita skladu neznamená dvojnásobek budov

Maximální využití skladu a snížení pořizovacích i provozních nákladů jsou noční můrou nejednoho dodavatele či projektanta skladovacích prostor. Přitom většinou stačí regál zpojízdnit a využít tak jinak prázdných uliček, zvýšit výšku regálů, či vytvořit pomocí regálů dvě patra.

Správné rozmístění regálů a plné využití skladovací kapacity skladu jsou při výstavbě nového skladu či rekonstrukci starého mnohdy podceňované. Technologie pojízdných regálů se může zdát zbytečná, drahá, či příliš komplikovaná. Avšak zásahy do stavebních plánů jsou minimální a při rekonstrukci skladu není nutné stavební povolení, což proces navýšení skladové kapacity výrazně zkrátí a jen minimálně ovlivní běžný provoz skladu. Velkým překvapením pro firmy jsou pak nízké náklady na jednu skladovací jednotku.

Instalace pojízdných regálů je vhodná především ve skladech průmyslové výroby, jako jsou sklady hutního materiálu, plechů, tyčí, automobilových součástek, ale i lehčího zboží, potravin a léků. Velkou hodnotu mají pojízdné regály v mrazírnách, kde díky možnosti rozmístění regálů snižují náklady na zamrazování.

Pojízdným regálem může být jakýkoliv regál – například konzolový regál uzpůsobený pro skladování tyčového či deskového materiálu, regál pro skladování svitků, paletovaného či drobného zboží. Pokud je regál obsluhován vysokozdvižným vozíkem, mnohdy místo výstavby další nové haly stačí nainstalovat pojízdné regály s výškou až 16m.

Jestliže mají mít zaměstnanci přístup ke všem uskladněným položkám a uskladňují-li zboží ručně, kapacita skladu se výrazně zvýší při instalaci patrového skladu. Druhé patro, které je přístupné výtahem či schodištěm, tak zdvojnásobí prostor skladu a je stejně využitelné jako přízemí; tedy pro skladování, kanceláře, či výrobu. Na své si s patrovými sklady přijdou zejména autoservisy se sklady sezónních pneumatik, ale i muzea, archivy a knihovny.

V dnešní době úsporných opatření firem je třeba hledat ideální řešení pro skladování, vyhnout se zbytečným investicím a snížit náklady spojené s uskladňováním zboží a materiálu. Firma Kredit se výrobou regálových systémů, pojízdných regálů a archivů zabývá již skoro dvacet let a působí především na tuzemském trhu, v Evropě a na Středním východě. Navrhuje individuální řešení skladování na základě logistického auditu a dopomůže tak firmám docílit optimálních skladovacích podmínek.

Více se o pojízdných regálech dozvíte na webu společnosti Kredit, www.kredit.cz.

Podívejte se také na video pojízdných regálů zde.